Na fašírky mi nesiahaj

Autor: Mariana Macková | 9.11.2012 o 20:01 | (upravené 9.11.2012 o 22:15) Karma článku: 4,80 | Prečítané:  929x

Divadelná hra dvoch skvelých slovenských Milanov ma po čase opäť zviedla do divadla. Milan Lasica a Milan Kňažko na pódiu bez kulís (ak opomenieme asi 20 kusov stoličiek) a bez zbytočných prevlekov. Len oni a ich neopakovateľný humor.

Príbeh, rozdelený do troch častí oddelených skutočne originálnymi "videoklipmi" Milana Lasicu, je o dvoch známych - myslím, že pojem kamaráti by bol príliš prehnaný. Rozprávajú sa a spomínajú. Teda, rozprávali a spomínali by, keby Milan Lasica večne neprerušoval. Ukradli mu... Ale to Vám prezrádzať nebudem. Dalo by sa povedať, že zrovna to bol ústredný motív hry.

Prvá časť bola tak trochu uspávacia. Kládla som si otázku, či sa humor Milana Lasicu vytratil alebo zmenil natoľko, že je nad moje chápanie. Druhá časť moje obavy zmietla zo stolu. Myslím, že v tom bol akýsi zámer autora. Nevysmiať nás hneď na začiatku. V druhej časti sme sa totiž smiali veľmi. Výstižné komentáre k dnešnej situácii či už u doktora alebo vo vinotéke. Tretia časť sa opäť skľudnila a na konci sa autor nevyhol nostalgii.

Herecké výkony ťažko posúdiť. Mne prišli herci tak prirodzení akoby ani nehrali. Texty prelínali určite nenaučenými preslovmi a vsuvkami. Okrem iného aj reakciami smerom k publiku.

Ak mi niečo skutočne vadilo, bola to reklama. Reklama v textoch oboch hercov. Komerčné výrobky, obchody. Ja viem, všetko niečo stojí a veci sa robia pre peniaze. Reklama nás zahltila. Prekypuje z televízorov, rádií, novín a časopisov. Vadí mi, nemám ju rada, ale v divadle mi príde nechutná.

Najväčší zážitok bol pre mňa rozhodne pán Lasica zblízka. Po predstavení sme ho stretli v bare na pohári vínka. Tak na zdravie a na veľa ďalších hier, pán Lasica.

Moje hodnotenie: 2/3

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?